Bojiště Trutnov

Letní kino
květen - září 2019

Obnovujeme tradici letního kina na Bojišti. Opravené a certifikované 35mm promítačky budou od května do září servírovat filmovým milovníkům ty z nejlepších českých a československých titulů domácí kinematografie. Bude se na co těšit. Během představení budou k dispozici areálová piva Krakonoš a Trautenberk, stejně jako vybrané produkty dalšího našeho partnera - Hustopečské Mandlárny. Jak vidno z programu, koná se za každého počasí, změna v programu vyhrazena, občerstvení zajištěno. Dobrovolné vstupné, jehož výtěžek poputuje na údržbu areálu. Úvodní slovo na vybraná filmová díla bude bonusem. Přijďte zažít téměř 30 metrovou úhlopříčku promítacího plátna a pravou atmosféru filmového pásu v překrásném prostředí.

Program

Festival kávy a jazzu
pá 14. - so 15.6.2019

Spojení vskutku harmonické. Netradiční víkendová slavnost v podobě přehlídky českých pražíren a kaváren napříč Českou republikou. Špičkový mezinárodní line-up z jazzového světa se závěrečným vystoupením big bandu pod širým nebem bude tou nejstylovější tečkou za kofeinovými záchvaty a čechráním mléčné pěny.

Obscene Extreme
st 3. - ne 7.7.2019

Netřeba se nikterak rozevlátě rozepisovat. Tento festival je jedinečným (a to celosvětově) hned z několika důvodů. Kdo jej nezná, ať se na něj přijde podívat a odloží jakékoliv očekávání či předsudky. Festival je takový, jaký ho dělají jeho návštěvníci a taky jeho tvůrci, a „Čurby“ je jeden z nejschopnějších a nejzajímavějších lidí, které jsme poznali. Je nám obrovskou ctí, že můžeme i nadále tento festival hostit.

Více

Outdoor Spirit
pá 19. - ne 21.7.2019

Začátkem příštího léta chceme uspořádat vpravdě outdoorový víkend. Můžete se přijít obdivovat zápolení na slacklině, anebo se zúčastnit boulderového závodu. Připraveny budou také besedy, setkání s předními osobnostmi outdoorových sportů, promítání dokumentů a legendárních snímků s outdoorovou tématikou, dále pak workshopy, prodejní stánky známých i malých výrobců outdoorového vybavení a doplňků. Nebude pochopitelně chybět ani nějaká ta exhibiční show, hudební program či představení asociací sdružujících profesionální průvodce, instruktory či učitele rozličných sportů.

Artu Kus Festival
čt 22. - ne 25.8.2019

Hudební, umělecký a audiovizuální festival roku, zdaleka přesahující hranice našeho regionu. Můžete se těšit na vystoupení, výstavy, projekce a instalace rozseté doslova po celém areálu. Divadla, koncerty, animovaná tvorba, filmové projekce, sochařská a textilní tvorba, grafika, tanec, landart, videomaping, performance a například také umělecký tvůrčí market. To vše pro vás bude připraveno jako součást a vyvrcholení týdenního pléna, na kterém budou probíhat workshopy vedené profesionály a absolventy (nejen) výtvarných škol z mnoha uměleckých oborů přístupné doslova pro všechny věkové skupiny.

Trutnovské pivní slavnosti
pá 6.9. - so 7.9.2019

Slavnosti piva jsou populárním fenoménem poslední doby, a i my s nimi máme zkušenosti. Rozhodli jsme se ale, že uspořádáme tak trochu jiné pivní slavnosti. Pozvání na tuto událost přijalo hned několik velmi pečlivě vybraných malých či středních pivovarů a to doslova z celé republiky. Tyto budou doplněny lokálními tradičními pivovary a festival pivního gurmánství tak bude mít kvalitní základ. Můžete se těšit na velkoplošné promítání v amfiteátru, velkou hudební scénu, přednášky a besedy o výrobě, významu či historii piva, dále pak na originální dětské městečko anebo třeba hlasování o nejoblíbenější pivo trutnovských pivních slavností.

Více

Bike Pride

DOWNHILL AAND BIG AIR CONTEST
Netradiční bike víkend pro všechny příznivce odpružených kol. Čeká na vás závod ve sjezdu a také klání ve skocích na big airu a to přímo do srdce amfiteátru. Obojí s tučnou finanční odměnou pro ty nejlepší. Zastoupená bude i juniorská kategorie. Na programu budou také prezentace značkových produktů, profesionální lekce správné péče o svůj bike, kino s videomixem toho nejlepšího ze světa adrenalinového bikingu, výživná afterparty se zvučnými dj´s a dalšími interprety a mnoho dalšího.

Festival "cesta"

Jedinečný festival věnovaný tělu, duši, rozumu, psychologii, mystice, alchymii, moudrosti starých civilizací, přírodě, rituálům, učení a meditaci. Pozváni jsou přední osobnosti a odborníci z různých odvětví lidského poznání. Těšit se můžete na přednášky, besedy, divadelní a hudební představení, tržiště, dokumentární snímky, pospolitost a souznění.

Festival s prarodiči

Vezměte dědečka a babičku alespoň jednou do roka na událost, která nebude pro ani jednoho z vás nudná. Na programu budou výstavy, divadlo, promítání filmových skvostů, soutěže, uvedení spousty zajímavých hostů, besed a příběhů, hudební a jiná vystoupení spojující minulost a současnost.

Trutnoff Open Air

Obrovské otazníky, vznášející se nad pořádáním tohoto legendárního „fotra“ všech festivalů u nás, jsou jakýmsi přirozeným jevem spjatým s pořádáním tohoto setkání. I přesto ale cítíme potřebu veřejně vyjádřit svoji podporu a otevřenost k případnému pořádání tohoto festivalu, který podle nás k tomuto místu jednoznačně náleží. Slovy Geronima „Nechť je trutnovským prériím Velký Mannitou i nadále milostiv.“

Více

A také jedno obrovské překvapení. Ale na něco nečekaného se prostě musí čekat.

Místo

Mezi lety 1957 – 1960 byl na jižním svahu vrchu Šibeník brigádnicky postaven areál Bojiště, jehož součástí bylo nejen přírodní divadlo a malý park, ale i veřejné kluziště. Veřejné kluziště byl prostor, známý návštěvníkům festivalů jako „jídelní zóna“, používán od konce padesátých let do druhé poloviny let šedesátých. Zánik kluziště pak přišel v první polovině let sedmdesátých, kdy na tomto místě vzniklo dětské dopravní hřiště, jehož asfaltové ohraničení tu můžete vidět dodnes.

Později v roce 1978 došlo k další fázi výstavby v podobě letního kina, jehož součástí byla i promítací stěna na kovové konstrukci, jež splňuje také důležitou funkci jako větrolam a zajišťuje tak ochranu před nepřízní počasí a příjemné bezvětří uvnitř amfiteátru. V roce 1984 došlo k zasypání orchestřiště a podzemních šaten, které byly situovány v prostoru před (respektive pod) promítací stěnou a pod prostorem dnes známém jako backstage.

Po revoluci došlo k největšímu rozmachu co do užívání tohoto místa pro velký počet účastníků. Samozřejmě díky legendárnímu „fotrovi“ všech hudebních festivalů u nás – Trutnov Open Air Music Festivalu (později Trutnoff Open Air). První ročník na Bojišti se konal v roce 1990 a s několika přerušeními se konal až do roku 2016, kdy proběhl zatím poslední. Od roku 1999 se na Bojišti začal pravidelně pořádat také unikátní žánrový festival Obscene Extreme, který dosáhl velkého úspěchu v podobě dříve těžko myslitelného počtu návštěvníků a věhlasu v zahraničí.

Začátkem devadesátých let byl areál provozován také jako letní kino soukromým nájemcem a později byl městem Trutnovem vybrán v otevřeném řízení nájemce nový, který byl ve smluvním vztahu s městem do konce roku 2016. V plánu bylo několik nápadů, např. dětský lyžařský vlek či bobová dráha, nakonec se ale tyto záměry nepodařilo dotáhnout do konce a přes různé pokusy o pořádání jiných společenských akcí (pouť s kolotoči, závody v cyklokrosu), areál v posledních letech víceméně chátral.

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Možnosti

Pronájem

Areál Bojiště s přírodním amfiteátrem je možno si pronajmout na pořádání větší či menší, sportovní, kulturní nebo společenské události a to jako celek, nebo jen jeho části. V rámci areálu se k využití nabízí mimo jiné technické zázemí, parkování, zpevněná plocha pro prodejní stánky, sociální zařízení, šatny a zóny oddechu.

Bojiště může být vaše.

Naše produkce

Bojiště s.r.o. vznikla především jako produkční společnost. Události, které budeme na Bojišti produkovat budou hudebního, výtvarného, všeobecně tvůrčího, společenského, sportovního a občanského rázu. Naším hlavním cílem je, udělat z tohoto báječného „střediska“ místo, které bude přitahovat pozornost celé republiky. Místo, kde si bude moci najít každý to své vyžití. Místo realizace, místo sebepoznání a poznání našeho místa ve světě kolem nás. Chceme myslet na všechny generace, na více žánrů a více formátů jednotlivých událostí. Na pozadí těchto plánů je nutné zdůraznit, že naším velkým úsilím již je, a i nadále bude, snaha o zvelebení a postupnou rekonstrukci celého areálu. Více informací, jak i vy můžete rekonstrukci či naše produkční snahy podpořit naleznete v sekci „Podpořte nás“.

Služby

Umíme podpořit vaši akci na Bojišti pivním servisem, cateringem, promítáním na velkoplošné plátno, základním ozvučením, organizací backstage, tvorbou dětské zóny apod. Umíme zajistit také vizuální a grafickou podobu vaší události. Nabízíme také komplexní zajištění cashless systému a použití nejednorázových kelímků.

Na Bojišti se budete cítit jako doma.

Reklamní plochy

Rádi s vámi najdeme řešení na prezentaci vaší značky.

Na Bojišti budete vidět.

Podpořte nás

Na provoz a chod areálu jako takového, anebo jen na rozpočet konkrétní plánované akce můžete přispívat vkladem na náš transparentní účet, který je k tomuto účelu vytvořen. Budeme rádi za jakékoliv částky.

115-7210610247/0100

transparentní účet

Budeme velmi vděční také za jakoukoliv jinou podporu, ať už formou sponzorských darů, dobrovolnických prací anebo projevem sympatií k našim snahám. Využijte prosím formulář ke sdělení vámi preferované formy pomoci anebo nabízených dovedností.

Děkujeme všem, kteří nám chtějí pomáhat.