Bojiště Trutnov

Letní kino
květen - září 2019

Obnovujeme tradici letního kina na Bojišti. Opravené a certifikované 35mm promítačky budou od května do září servírovat filmovým milovníkům ty z nejlepších českých a československých titulů domácí kinematografie. Bude se na co těšit. Během představení budou k dispozici areálová piva Krakonoš a Trautenberk, stejně jako vybrané produkty dalšího našeho partnera Hustopečské Mandlárny.

Program

Festival kávy a jazzu
pá 14. - so 15.6.2019

Spojení vskutku harmonické. Netradiční víkendová slavnost v podobě přehlídky předních a zajímavých českých pražíren a a kaváren napříč Českou Republikou. Akce bude s volným vstupem na páteční program a s placeným vstupným na sobotu. Hudebnímu lineupu vévodí Ondřej Havelka And His Melody Makers, dále se můžete těšit na The Abs, Symfonický orchestr, Smyčcový kvartet, Acid jazz dj´s a mnohé další.

www.kafejazz.cz

Obscene Extreme
st 15. - ne 19.7.2020

Netřeba se nikterak rozevlátě rozepisovat. Tento festival je jedinečným (a to celosvětově) hned z několika důvodů. Kdo jej nezná, ať se na něj přijde podívat a odloží jakékoliv očekávání či předsudky. Festival je takový, jaký ho dělají jeho návštěvníci a taky jeho tvůrci, a „Čurby“ je jeden z nejschopnějších a nejzajímavějších lidí, které jsme poznali. Je nám obrovskou ctí, že můžeme i nadále tento festival hostit.

www.obsceneextreme.cz

Artu Kus Festival
čt 20. - ne 23.8.2020

Jedná se o nevšední formát festivalu, který se zaměřuje nejen na hudbu, ale i výtvarné umění, divadlo, vizuál a tvůrčího ducha vůbec. Půjde o největší vlastní produkční akci Bojiště a máte se opravdu na co těšit. 39 kapel, 6 divadel, 6 dj´s, 3 scény, instalace, venkovní projekce, workshopy, studentské práce, tattoo circus, draw battle, vybrané občerstvení, knihovna, dětská školka a mnoho mnoho dalšího. Předprodej byl zahájen v pátek 15.2. Od pondělí 15.7. jsou k dispozici vstupenky za cenu 1.099 Kč.

www.artukus.cz

Trutnoff Open Air
???

Obrovské otazníky, vznášející se nad pořádáním tohoto legendárního „fotra“ všech festivalů u nás, jsou jakýmsi přirozeným jevem spjatým s pořádáním tohoto setkání. I přesto ale cítíme potřebu veřejně vyjádřit svoji podporu a otevřenost k případnému pořádání tohoto festivalu, který podle nás k tomuto místu jednoznačně náleží. Slovy Geronima „Nechť je trutnovským prériím Velký Mannitou i nadále milostiv.“

www.festivaltrutnoff.cz

Místo

Mezi lety 1957 – 1960 byl na jižním svahu vrchu Šibeník brigádnicky postaven areál Bojiště, jehož součástí bylo nejen přírodní divadlo a malý park, ale i veřejné kluziště. Veřejné kluziště byl prostor, známý návštěvníkům festivalů jako „jídelní zóna“, používán od konce padesátých let do druhé poloviny let šedesátých. Zánik kluziště pak přišel v první polovině let sedmdesátých, kdy na tomto místě vzniklo dětské dopravní hřiště, jehož asfaltové ohraničení tu můžete vidět dodnes.

Později v roce 1978 došlo k další fázi výstavby v podobě letního kina, jehož součástí byla i promítací stěna na kovové konstrukci, jež splňuje také důležitou funkci jako větrolam a zajišťuje tak ochranu před nepřízní počasí a příjemné bezvětří uvnitř amfiteátru. V roce 1984 došlo k zasypání orchestřiště a podzemních šaten, které byly situovány v prostoru před (respektive pod) promítací stěnou a pod prostorem dnes známém jako backstage.

Po revoluci došlo k největšímu rozmachu co do užívání tohoto místa pro velký počet účastníků. Samozřejmě díky legendárnímu „fotrovi“ všech hudebních festivalů u nás – Trutnov Open Air Music Festivalu (později Trutnoff Open Air). První ročník na Bojišti se konal v roce 1990 a s několika přerušeními se konal až do roku 2016, kdy proběhl zatím poslední. Od roku 1999 se na Bojišti začal pravidelně pořádat také unikátní žánrový festival Obscene Extreme, který dosáhl velkého úspěchu v podobě dříve těžko myslitelného počtu návštěvníků a věhlasu v zahraničí.

Začátkem devadesátých let byl areál provozován také jako letní kino soukromým nájemcem a později byl městem Trutnovem vybrán v otevřeném řízení nájemce nový, který byl ve smluvním vztahu s městem do konce roku 2016. V plánu bylo několik nápadů, např. dětský lyžařský vlek či bobová dráha, nakonec se ale tyto záměry nepodařilo dotáhnout do konce a přes různé pokusy o pořádání jiných společenských akcí (pouť s kolotoči, závody v cyklokrosu), areál v posledních letech víceméně chátral.

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Bojiště Trutnov

Možnosti

Pronájem

Areál Bojiště s přírodním amfiteátrem je možno si pronajmout na pořádání větší či menší, sportovní, kulturní nebo společenské události a to jako celek, nebo jen jeho části. V rámci areálu se k využití nabízí mimo jiné technické zázemí, parkování, zpevněná plocha pro prodejní stánky, sociální zařízení, šatny a zóny oddechu.

Bojiště může být vaše.

Naše produkce

Bojiště s.r.o. vznikla především jako produkční společnost. Události, které budeme na Bojišti produkovat budou hudebního, výtvarného, všeobecně tvůrčího, společenského, sportovního a občanského rázu. Naším hlavním cílem je, udělat z tohoto báječného „střediska“ místo, které bude přitahovat pozornost celé republiky. Místo, kde si bude moci najít každý to své vyžití. Místo realizace, místo sebepoznání a poznání našeho místa ve světě kolem nás. Chceme myslet na všechny generace, na více žánrů a více formátů jednotlivých událostí. Na pozadí těchto plánů je nutné zdůraznit, že naším velkým úsilím již je, a i nadále bude, snaha o zvelebení a postupnou rekonstrukci celého areálu. Více informací, jak i vy můžete rekonstrukci či naše produkční snahy podpořit naleznete v sekci „Podpořte nás“.

Služby

Umíme podpořit vaši akci na Bojišti pivním servisem, cateringem, promítáním na velkoplošné plátno, základním ozvučením, organizací backstage, tvorbou dětské zóny apod. Umíme zajistit také vizuální a grafickou podobu vaší události. Nabízíme také komplexní zajištění cashless systému a použití nejednorázových kelímků.

Na Bojišti se budete cítit jako doma.

Reklamní plochy

Rádi s vámi najdeme řešení na prezentaci vaší značky.

Na Bojišti budete vidět.

Podpořte nás

Na provoz a chod areálu jako takového, anebo jen na rozpočet konkrétní plánované akce můžete přispívat vkladem na náš transparentní účet, který je k tomuto účelu vytvořen. Budeme rádi za jakékoliv částky.

115-7210610247/0100

transparentní účet

Budeme velmi vděční také za jakoukoliv jinou podporu, ať už formou sponzorských darů, dobrovolnických prací anebo projevem sympatií k našim snahám. Využijte prosím formulář ke sdělení vámi preferované formy pomoci anebo nabízených dovedností.

Děkujeme všem, kteří nám chtějí pomáhat.