Nekonečný příběh

2020-06-20-nekonecny-pribeh
Kategorie:
Letní kino
Datum:
sobota, 20. červen 2020 21:15

Kultovní pohádkové vyprávění o chlapci Bastianovi, který se skrze kouzelnou knihu stane součásti nikdy nekončícího příběhu v říši fantazie, s nezapomenutelnou titulní písní Christophera Hamilla a Beth Anderson, jež se dostala do popředí všech evropských hitparád. První filmová adaptace slavného pohádkového příběhu z pera Michaela Endeho (rovněž autor knih Momo nebo Jim Knoflík, Lukáš a lokomotiva Ema), vznikla pod taktofkou Wolfganga Petersona (Ponorka, Smrtící epidemie) v roce 1984 v německo-americké koprodukci a stala se s rozpočtem 27 milionů dolarů do té doby bezkonkurenčně nejdražším německým filmem vůbec. V kinech slavil Nekonečný příběh nebývalý komerční úspěch, a dočkal se proto ještě dvou pokračování. Samotný autor knižní předlohy byl ovšem výsledkem filmařské práce zděšen a snažil se soudně zabránit distribuci snímku, pokud z něj nebudou vystřihnuty scény, jež podle něj odporují poselství jeho knihy. Spor nakonec prohrál, ale podařilo se mu alespoň dosáhnout odstranění svého jména z úvodních titulků. S českým dabingem.

Začátek promítání ve 21:15. Vstupné dobrovolné, veškeré příspěvky pomáhají financovat provoz a opravy areálu Bojiště. Přispět můžete v případě zájmu i na náš transparentní účet. Nápoje a občerstvení zajištěno, promítáme za každého počasí. V areálu je možné zdarma stanovat.

 
 

Seznam termínů

  • sobota, 20. červen 2020 21:15

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.