Tenkrát na Západě

2020-07-11-tenkrat-na-zapade
Kategorie:
Letní kino
Datum:
sobota, 11. červenec 2020 21:00

Opuštěná železniční stanice, na níž tři muži trpělivě čekají na příjezd vlaku, jako prolog jednoho z nejslavnějších westernů v historii světové kinematografie. V okamžiku, kdy na malém nádraží dojde k nevyhnutelné přestřelce, rozehrává se složitá hra plná úskoků, intrik, podrazů a hvízdajících kulek, ve které jde nejen o vyprahlý kus pustiny, jenž se s nástupem železnice stává zlatým dolem, ale také o lásku, čest a pomstu. Slunce pálí, vítr žene nad zemí všudypřítomný prach a jednotlivé postavy nevyhnutelně kráčí vstříc svému osudu...

Čtvrtý westernový film Sergia Leoneho z roku 1968 zaznamenal v Evropě hned po uvedení ohromný úspěch a stal se kasovním trhákem. O něco hůř se mu dařilo v Americe, kde italské neortodoxní pojetí divokého západu nesklízelo mnoho pochopení - objevilo se i známé, původně hanlivé označení spaghetti western, jež se pro italské westernové snímky vžilo. Navzdory tomu je v současnosti Tenkrát na Západě obecně uznáván jako mistrovské dílo a jeden z nejlepších westernových filmů v historii - a to i díky nezapomenutelnému soundtracku Ennia Moriconeho.

Začátek promítání ve 21:00.
Vstupné dobrovolné, veškeré příspěvky pomáhají financovat provoz a opravy areálu Bojiště.
Nápoje a občerstvení zajištěno, promítáme za každého počasí.
V areálu je možné zdarma stanovat.

 
 

Seznam termínů

  • sobota, 11. červenec 2020 21:00

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.