Tajemství hradu v Karpatech

2020-07-25-tajemstvi-hradu-v-karpatech
Kategorie:
Letní kino
Datum:
sobota, 25. červenec 2020 21:00

V Karpatském království stojí nad vesnicí Vyšné Vlkodlaky tajemný hrad, jehož majitelem je baron Gorc z Gorců. Na jeho objednávku sestrojil šílený vědec Orfanik zvláštní přístroj, který pomocí světelných paprsků vytváří iluzi skutečnosti...
Kongeniální dílo režiséra Oldřicha Lipského a scénaristy Jiřího Brdečky z roku 1981 je věrnou parodií na verneovské vědeckofantastické romány podobně, jako je komedie Adéla ještě nevečeřela odkazem laciných detektivních románů do kapsy. Příběh inspirovaný polozapomenutým dílem slavného francouzského spisovatele Tajemný hrad v Karpatech, je navíc obohacen o nové prvky v podobě smyšleného karpatského folkloru a okořeněn těmi nejzvučnějšími jmény českého filmu: v nezapomenutelných rolích se zde objevuje Michal Dočolomanský, Vlastimil Brodský, Rudolf Hrušínský starší nebo Miloš Kopecký, jako vždy výtečně ztvárňující hlavního záporáka.

Začátek promítání ve 21:00.
Vstupné dobrovolné, veškeré příspěvky pomáhají financovat provoz a opravy areálu Bojiště.
Nápoje a občerstvení zajištěno, promítáme za každého počasí.
V areálu je možné zdarma stanovat.

 
 

Seznam termínů

  • sobota, 25. červenec 2020 21:00

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.