Amadeus

kino_bojiste_2020_FB_event_pic_13
Kategorie:
Letní kino
Datum:
sobota, 8. srpen 2020 21:00

Píše se rok 1781 a Antonio Salieri působí jako dvorní skladatel rakouského císaře Josefa II. Když se u dvora objeví Wolfgang Amadeus Mozart, Salieri si s hrůzou uvědomí, že božské hudební nadání, po němž tolik touží, dostal do vínku tento obscénní mladý podivín. Salieri, dohnaný žárlivostí nad Mozartovými úspěchy k zuřivosti, spřádá intriky s cílem mladého génia zničit - za použití všech dostupných prostředků...
Slavné výpravné drama Miloše Formana o životě jednoho z nejslavnějších hudebních skladatelů světa obdrželo osm Oscarů, 13 nominací na Oscara a dalších 32 ocenění včetně čtyř Zlatých globů a je dodnes chápáno jako filmová pocta Mozartově skladatelskému géniu. Pro spravedlnost dodejme, že z pohledu historie zachází Formanův snímek s fakty značně volně, účelově a v mnoha případech je přímo dezinterpretuje v neprospěch Antonia Salieriho, jenž byl ve skutečnosti rovněž velmi schopným skladatelem a na Mozartově smrti nenesl žádný podíl.

Začátek promítání ve 21:00.
Vstupné dobrovolné, veškeré příspěvky pomáhají financovat provoz a opravy areálu Bojiště.
Nápoje a občerstvení zajištěno, promítáme za každého počasí.
V areálu je možné zdarma stanovat.

 
 

Seznam termínů

  • sobota, 8. srpen 2020 21:00

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.