Dunaj

2020-07-10-dunaj
Kategorie:
Backstage
Datum:
pátek, 10. červenec 2020 19:30

Dunaj: věhlasné jméno brněnské alternativy, spolupracující dlouhou dobu s Ivou Bittovou a dalšími velikány české hudby. Hudební projev kapely postupně vykrystalizoval od klasického bigbeatu 80. let s vlivy minimalismu či punku do svérázné formy vyznačující se využíváním lichých pěti či sedmidobých taktů a ostinátních nástrojových figur. Skupina odehrála řadu koncertů na festivalech a klubech v Čechách i po celé Evropě, činnost kapely ovšem v roce 1998 předčasně ukončila smrt frontmana Jiřího Kolšovského v pouhých čtyřiceti třech letech.
Když se hudebníci Dunaje po letech sešli při natáčení dokumentárního filmu Dunaj vědomí s cílem odehrát spolu společný koncert v rumunském Banátu, našli znovu chemii, která je dříve spojovala. Na lodi plující po hladině řeky, jež dala kapele jméno, přeskočila příslovečná jiskra, a skupina se rozhodla obnovit činnost. A to v sestavě, která zaznamenala největší úspěch: chybí pouze Jiří Kolšovský, jehož pěveckých partů se ujal zbytek kapely. Páteř vystoupení tvoří zejména skladby z nejsilnějšího období Dunaje (album Dudlay), mezi něž se postupně zařazují i písně z plánovaného nového alba. Nejedná se tedy o klasický comeback, ale o novou energii, se kterou Dunaj znovu započali hudební dráhu.

Nenechte si ujít další jedinečné vystoupení na Bojišti!

www.dunajmusic.cz

 
 

Seznam termínů

  • pátek, 10. červenec 2020 19:30

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.