Tanec s vlky

181936544_474129957027806_5301379541709342788_n
Kategorie:
Letní kino
Datum:
sobota, 19. červen 2021
Dobrodružný/Drama/Western
USA, 1990, 181 min.
Poručík Dunbar, těžce zraněný v bitvě s konfederační armádou, je vyznamenán jako hrdina a poslán na vlastní žádost do opuštěné pevnosti na západní hranici. Spřátelí se s osamělým vlkem a pokouší se navázat kontakt s poblíž žijícím kmenem Siouxů. Přízeň obezřetných indiánů si získá informací o blížícím se stádu bizonů. Jazykové problémy mu pomáhá překonat ovdovělá Zaťatá pěst, kterou jako dítě bílých osadníků Indiáni unesli. Dunbar, přejmenovaný Siouxy na Tančí s vlky, začne s indiány žít v jejich osaděně, přijme jejich způsoby a nalezne v nich nový smysl své existence. Mír ale netrvá dlouho...
Slavný režijní debut Kevina Costnera, v němž se zároveň výtečně zhostil hlavní role. Tanec s vlky byl jedním z prvních snímků, které v devadesátých letech bez zaklepání vtrhly do filmového světa, aby oživily skomírající slávu westernu - na rozdíl od svých předchůdců ovšem Tanec s vlky svět kovbojů a indiánů nijak neidealizoval - namísto toho nemilosrdně vykreslil do té doby tabuizovanou část americké historie a genocidu původních obyvatel.
FIlm byl nominován na dvanáct Oscarů, z toho sedm jich získal: mimojiné za nejlepší film, kameru, za nejlepší adaptovaný scénář nebo za hudbu.
Předpokládaný začátek promítání ve 21:00.
Vstupné dobrovolné. Veškeré příspěvky pomáhají financovat provoz a opravy areálu Bojiště.
Nápoje a občerstvení zajištěno, promítáme za každého počasí.
V areálu je možno zdarma stanovat

 
 

Seznam termínů

  • sobota, 19. červen 2021

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.