Anděl Páně

Kategorie:
Zimní kino
Datum:
čtvrtek, 23. prosinec 2021
Nebojte se zimy nic, vezměte kulichy a šály a přijďte si i s dětmi užít jedinečné předvánoční pohádkové promítání! Teplé nápoje a občerstvení zajištěno, ohřát se můžete u ohně!

Je časné ráno v předvečer Štědrého dne, a celé nebe se chystá na velkolepé oslavy Ježíškových narozenin. Panna Marie se svatou Veronikou pečou hory cukroví, Tři králové chystají dort a sbor andílků nacvičuje koledy. Jen jeden anděl jakoby tu byl navíc a jakoby se každému jen pletl pod nohy - paličatý nešika Petronel. Když se mu podaří urazit samotného Pána Boha, je za trest je poslán na pozemský svět s úkolem napravit alespoň jednoho hříšníka. Vyděšený Petronel, proměněný v žebráka, odchází mezi smrtelníky, o jejichž životě nemá ani potuchy...

Jedna z nejzdařilejších a nejoblíbenějších českých pohádek posledních dvou dekád s Ivanem Trojanem a Jiřím Dvořákem v hlavních rolích - a s Jiřím Bartoškou v roli nejhlavnější - vznikla na motivy pohádky Boženy Němcové. Natáčelo se na hradě Kašperk či na Křivoklátsku. Jako štědrovečerní pohádka na ČT zpřetrhal Anděl Páně dosavadní rekordy ve sledovanosti a o několik let později se dočkal se i (vzácně) povedeného pokračování.

Vstupné: 90,- dospělí, 50,- děti.

 
 

Seznam termínů

  • čtvrtek, 23. prosinec 2021

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.