Schodiště | Cémur Šámur

2020-06-05-schodiste_cemur-samur
Kategorie:
Backstage
Datum:
pátek, 5. červen 2020 19:30

Srdečně zveme místní i přespolní na třetí koncert v naší BACKSTAGE, tentokrát v duchu skočného (nejen) ska!

Schodiště

Schodiště nestačí slyšet, musí se i vidět. Žánrové rozpětí pražské kapely, jejíž historie sahá až do roku 1983, v posledních letech nabralo nových rozměrů a kdysi často připisované škatulky jako hospodský šraml, reggae nebo ska už dávno nejsou určující. Kapela si s lehkostí bere z nepřeberného množství hudebních stylů vše, co jí přijde pod ruku, aby se nakonec vždy pokorně vrátila k tomu, čemu se říká písnička - ovšem oblečená do pestrého kabátu. K tomu neodmyslitelně patří i texty, které pro kapelu byly a jsou na stejně důležitém místě jako samotná hudba - ať už jde o písně pichlavě sarkastické, černohumorné či dojemné, vždy jsou psány s pozoruhodnou dávkou hravosti a nevyhýbají se ani společenskému přesahu. Na koncertech se Schodiště v novém repertoáru s chutí vrací i k prověřeným skladbám. Oblíbené kusy jako „Beze vší poezie“, „Pytlíky ČSA“, „Na chvíli ven“ či „Dokonalá kost“ dozajista potěší a roztančí jak staré fanoušky, tak i posluchače zbloudilé prvně.

www.bandzone.cz/schodiste

Cémur Šámur

Dnes už rovněž velmi dobře známý vrchlabský minibigband Cémur Šámur funguje od roku 1999 a na kontě má deset nahrávek, z nichž tu poslední - V pekle - vydal letos v květnu. Soustředí se výhradně na původní autorskou tvorbu, v níž se kapela zarputile snaží zbavit tzv. alternativní hudbu přílišné nabubřelosti a vážnosti. Pro finální výraz souboru je důležitý (sebe)ironický humor, který se projevuje jak v textech, tak v hudebních aranžích - občas ale Cémur Šámur tuze rádi obecenstvo i trochu postraší.

www.bandzone.cz/cemursamur

 
 

Seznam termínů

  • pátek, 5. červen 2020 19:30

Powered by iCagenda

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.